Tą metodą nakłada się na formę pneumatycznie, za pomocą specjalnego pistoletu, rowing siekany na bieżąco i mieszany z zainicjowaną żywicę. Nakładanie przeprowadza się przeważnie ręcznie, można je jednak zmechanizować i sterować nim numerycznie.
Formy nie są kosztowne, praktycznie takie same jak przy laminowaniu ręcznym, przeważnie kompozytowe.
Jako pierwsza nakładana jest – ręcznie lub natryskowo – warstwa żelkotu. Właściwe natryskiwanie wykonuje się w kilku warstwach „mokre na mokre” w zależności od pożądanej grubości wyrobu. Każdą naniesioną warstwę mieszaniny roluje się wałkami z rowkami lub zwykłymi wałkami o różnej wielkości i kształcie, wyciskając jednocześnie pęcherzyki powietrza.
Natryskiwanie należy również do tzw. technologii otwartych i należy je wykonywać w pomieszczeniach wentylowanych, przede wszystkim z tego powodu, że przy tej technologii niemal wyłącznie używa się żywic poliestrowych, zawierających styren.
Używane materiały:
Zbrojenie: rowing szklany (ciągły rowing o różnej wartości tex), wyjątkowo również inne typy włókien ciągłych, np. specjalny rowing Spheretex, który jest rowingiem stworzonym z włókien szklanych pomiędzy którymi osadzone są mikrokuleczki z ekspandowanego polimeru.
Używa się również rowingu o zmniejszonej gęstości i z utwardzoną powierzchnią typu GunCore, który dobrze się sieka i nadaje wyrobom lekkość, odporność na uderzenia i polepsza wytrzymałość przy obciążeniach zginających oraz skręcających. Może być użyty jako wewnętrzna warstwa konstrukcji przekładkowych, przede wszystkim ze względu na przyspieszenie pracy – nie ma konieczności wcześniejszego przygotowania oraz sezonowania materiałów pokrycia konstrukcji.